piątek, 26 czerwca 2015

RECENZJA:WYBRANI AUTORSTWA C.J DAUGHERTY

Wyobraźcie sobie taki moment w waszym życiu gdzie wasz ukochany brat zaginął a wy jako młode buntowniczki zostałyście już nie pierwszy raz aresztowane. 
Tak właśnie było w przypadku Allie . Kiedy Allie znów trafiła do aresztu jej rodzice podejmują decyzję o wysłanie dziewczyny do szkoły z internatem .Akademia Cimmeria jednak nie jest taka jak inne szkoły z internatem.Należą do niej bogate dzieciaki których rodzice mają jakieś wpływy. Jednak kiedy dochodzi do morderstwa Allie zauważa że akademia skrywa różne sekrety.Czy w odkryciu sekretów pomoże jej Sylvian czy może karter Carter ?

Szczerze się przyznam że żeby przeczytać tę książkę zmotywowała mnie okładka :D
Jestem osobą która kiedy kupuje książkę najpierw patrzy na okładkę ;)
Ale przejdźmy do rzeczy.
Seria wybrani składa się z 5 części które posiadam i miałam przyjemność przeczytać wszystkie więc z czasem będą ukazywały się recenzje reszty tomów :)
Książka już od pierwszej strony bardzo mnie wciągnęła chociaż byłam przekonana że w książce będą wampiry, wilkołaki itp co się jednak okazało błędnym myśleniem.Pierwszy tom spodobał mi się tak bardzo że nie wyobrażałam sobie że nie sięgne po kolejne tomy:)
Cała akcja zaczyna się kiedy Allie i jej przyjaciel Mark wkradają się do szkoły i na drzwiach dyrektora szkoły piszą obraźliwe rzeczy. Jednak kiedy słyszą policjantów uciekają a Allie chowa się w szkolnym kantorku.Dziewczyna ma problemy w stresujących sytuacjach z oddychaniem więc dość szybko zaczyna wołać o pomoc . Kiedy Allie wraca już z rodzicami do domu oznajmiają jej że wysyłają ją do Akademii Cimmeria czyli szkoły z internatem. Dziewczyna na początku stawia opór ale decyzja została podjęta.W szkole panują dziwne zasady , na żaden z posiłków nie można się spóźnić czemu Allie nie powołuje już w pierwszym dniu. Jednak nie tylko Allie się spóźnia bo także dziewczyna o imieniu Jo nie wstawia się na właściwą godzinę. Dziewczyny od samego początku się zaprzyjaźniają. Allie poznaje również przystojnego francuza o imieniu Sylvian i buntownika Cartera . Jednak czy śmierć jednej z uczennic daje Allie wiele do myślenia i zaczyna zauważać różne sekrety które kryje szkoła . 
Mnie osobiście ta książka tak wciągnęła że kiedy listonosz przyniósł mi kolejne części miałam ochotę go uściskać. Moim zdaniem jest to jedna z najlepszych książek które czytałam. Wywarła na mnie bardzo przyjemne uczucia po jej przeczytaniu :). Szczerze kibicuje Carterowi :D(wiem że robię sobie wrogów którzy wolą Sylviana).Żeby opisać tę książkę brak mi słów jest po prostu rewelacyjna. Jest to jednak pozycja bardziej młodzieżowa.
Ocena 10/10
Serdecznie dziękuje za przeczytanie recenzji :)
Mam nadzieję że zainteresowałam was tą pozycją :)
Do zobaczenia 
PaPa :*  

1 komentarz:

  1. Moja ukochana Nocna Szkoła! Ja wciąż nie wierze że już koniec... Czytają to przypomniałem sobie wszystko z 1 części :')

    OdpowiedzUsuń